NeoNadruki.PL

Etap I

Złożenie wniosku o przyjęcie do CIS przez osobę zainteresowaną, przez jej przedstawiciela ustawowego, lub przez instytucję/organizacje.

Uczestnicy

Uczestnikami CIS są osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, czyli takie, które z różnych powodów funkcjonują poza otwartym rynkiem pracy, nie są w stanie zaspokoić swoich podstawowych potrzeb życiowych własnym staraniem, co może prowadzić do ubóstwa oraz uniemożliwia lub ogranicza uczestnictwo w życiu zawodowych, społecznym i rodzinnym. Do CIS-u mogą zostać przyjęte osoby, które spełniają kryteria wykluczenia społecznego, przede wszystkim długotrwale bezrobotne, bezdomne, uzależnione od alkoholu, po zakończeniu programu psychoterapii, niepełnosprawne, jak również długoletni klienci pomocy społecznej, samotne matki, osoby bez zawodu, o niskich kwalifikacjach czy przeżywające kryzysy życiowe.

Etap II

Wypełnienie ankiety rekrutacyjnej przez kandydata/kandydatkę odbycie rozmowy z pracownikiem socjalnym – sprawdzenie kryteriów formalnych, oraz motywacji do pracy.

Etap III

Odbycie rozmowy z Komisją Rekrutacyjną CIS

Etap IV

Decyzja Komisji Rekrutacyjnej:

kwalifikacja do udziału w zajęciach /przyjęcie  na listę rezerwową lub odrzucenie wniosku.
•    W przypadku zakwalifikowania uczestnik/uczestniczka zostaje poinformowany osobiście lub telefonicznie o terminie rozpoczęcia zajęć oraz o konieczności dopełnienia formalności.
•    W przypadkach uzasadnionego podejrzenia istnienia problemu alkoholowego Dyrektor CIS może zobowiązać kandydata do podjęcia i kontynuowania leczenia odwykowego w Poradni Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu (formularz zobowiązania – zał. nr 2), a zaświadczenie o podjęciu terapii w tej sytuacji stanowić będzie obligatoryjny załącznik do wniosku o skierowanie do zajęć w CIS
•    Z zakwalifikowanymi uczestnikami zostaje podpisany IPZS – na miesięczny okres próbny  
•    Tylko i wyłącznie po pomyślnym zakończeniu okresu próbnego, po wyrażeniu akcesu dalszego uczestnictwa, oraz po uzyskaniu zaświadczenia lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań zdrowotnych, uczestnik/uczestniczka zostaje  zakwalifikowany do dalszego uczestnictwa i podpisuje IPZS  na okres zasadniczy
Skip to content